ЈП Лајка од понеделник ќе заловува кучиња во Аеродром

1 min read

Од ЈП Лајка известуваат дека од понеделник, 13.март. 2023 г. заловувачкиот тим на ЈП Лајка ќе започне со стратешко заловување во општина Аеродром.

-Имено, нашиот тим на заловувачи следната недела (13-17. март) ќе заловува во општина Аеродром и тоа во следните реони: Ново Лисиче, Јане Сандански, Реонски Центар, Бисер, Стар Аеродром, Мичурин и Острово.Заловувачкиот тим ќе го залови секое бездомно куче кое што ќе го сретне во овие реони, а кое го нема поминато хуманиот третман, информираат оттаму. 

Доколку граѓаните од гореспоменатите населби имаат бездомно куче кое сакаат да го посочат на тимовите, нека се јават на 02 256 5859 / 071 219 925 или нека пријават на [email protected] 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ОН: Епидемијата на колера е во загрижувачка димензија во 11 земји во Африка

Следно

Мицкоски: Овој ден значи системска елиминација на еврејското население и е најцрниот ден за македонската историја

Latest from Blog