Извршен напад на Москва со два дрона

1 min read

МОСКВА (АА) – Градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, изјави дека два дрона извршиле напад на Москва околу 4 часот по локално време (3 часот по средноевропско време), известува Анадолу.

Информирајќи дека беспилотните летала удриле во две празни згради, Собјанин ја сподели информацијата дека нема загинати или повредени во нападот.

Во писменото соопштение што го објави руското Министерство за одбрана се вели дека нападите со беспилотни летала ги извршила Украина. „Во спречениот терористички напад извршен од страна на режимот во Киев нема човечки загуби“, се наведува во соопштението.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Алегри: Наша цел е враќање во Лигата на шампионите

Следно

Во текот на ноќта туристи и жители евакуирани од Крф, Евија и Пелопонез

Latest from Blog