Изречени санкции за 246 возачи: Во Скопје се вози брзо, без дозвола и се поминува на црвено светло

1 min read

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (03.03.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

– На територија на град Скопје изречени се вкупно 246 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 46 санкции, 11 мерки за возење без возачка дозвола, 12 санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила. Изречени се осум мерки за користење мобилен телефон при возење, шест санкции за некористење сигурносен појас, осум мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), информира МВР.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

На Бајден му е откриен рак на кожата, канцерогеното ткиво успешно отстрането

Следно

Бел и полубел леб од денеска има во маркетите, цената е 33 денари

Latest from Blog