Изречени казни за 194 возачи во општина Ѓорче Петров и Сарај

1 min read

Во текот на вчерашниот ден (26.02.2023) во периодот од 15.00 до 22.00 часот спроведена е засилена акциска контрола во делот на сообраќајот на територија на општина Ѓорче Петров и Сарај во Скопје.

Како што соопшти МВР, при контролата санкционирани се 194 возачи, од кои 117 за возење повеќе од дозволената брзина, 14 за возење без возачка дозвола, две мерки за нерегистрирани возила…

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

– Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, информираат од МВР.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Туркије: Бројот на загинати во земјотресите порасна на 44.374

Следно

Руски извидувачки авион оштетен во саботажа на опозицијата во Белорусија

Latest from Blog