Итен состанок во Париз: ПСЖ го враќа Тухел?!

1 min read

ПСЖ синоќа испадна од Лигата на шампиони (ЛШ), па тренерот Кристоф Галтие се соочува со отказ, а првиот човек на парижаните, Насер Ал-Келаифи веќе тргнал по потписот на Томас Тухел.

Ал-Келаифи претходно го избрка Германецот, кој се пресели во Челзи со кој стана европски и светски клупски шампион, но на почетокот на оваа сезона се раздели со премиерлигашот.

Француските медиуми пишуваат дека Ал-Келаифи закажал итен состанок со раководството на тимот, по што ќе инсистира да се врати Тухел на кормилото на тимот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Општина Кисела Вода без „Лајка“ ќе го решава проблемот со улични кучиња

Следно

Тепачка меѓу тројца мажи во Карпош

Latest from Blog