Италија со капитен доаѓа во Македонија

1 min read

Италијанската фудбалска репрезентација ќе биде предводена од нов капитен на претстојното гостување во Скопје и дуелот против Македонија (9 септември), откако новиот селектор Лучијано Спалети реши лентата да му ја довери на Џовани Ди Лоренцо.

„Аѕурите“ доаѓаат со желба да ни се одмаздат за поразот во Палермо со кој ги елиминиравме во полуфиналето од баражот за пласман на СП 2022 и тоа со нов предводник од клупата, кој со себе ангажира и нови луѓе во стручниот штаб и тоа Марко Доменицини, Даниеле Балдини, Салваторе Русо, Франческо Чинати и Марко Саворани.

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ковачевски за „Европа со повеќе брзини“: Оние што се побрзи во своите реформи, тие први ќе влезат во 2030 година во ЕУ

Следно

Маричиќ: ЕУ е економско чудо кое ни отвора можности и ги задржува младите во државата

Latest from Blog