Исчезна внукот на Љубе Бошковски

1 min read

Лица блиски до семејството на политичарот Љубе Бошковски на социјалните мрежи објавија дека исчезнал неговиот внук Самоил Костадиновски.

Според објавите, Костадиновски бил киднапиран во близина на Чешката амбасада, па на социјалните мрежи се шири апел за помош од граѓаните.

Од МВР претходно во дневниот билтен објавија дека е исчезнато 26-годишно лице.

– На 04.03.2023 во 08.00 часот во СВР Скопје, М.К.(32) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечил неговиот брат С.К.(26). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информира МВР.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Повик за постдипломски истражувања

Следно

Анчелоти за шансите за победа во Ла Лига: Нема сомнеж дека ќе се бориме до крај

Latest from Blog