Инзаги: Посакувавме и освоивме трофеј

1 min read

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги е задоволен од освојувањето на трофејот во Купот на Италија.

Интер синоќа во финалето на националниот куп ја победи Фиорентина со 2:1.

– Среќен сум што го освоивме трофејот што го посакувавме. Фиорентина е добар тим кој ни направи проблеми. Лошо го почнавме натпреварот, погрешен ни беше пристапот, ретко се случува. Но, момците успеаја да останат во играта и потоа да го свртат резултатот. Не чекаат уште два меча во првенството, а потоа и финалето во Истанбул. Сакаме оваа прекрасна сезона да продолжи, изјави Инзаги за „Sport Mediaset“.

До крајот на сезоната има уште два натпревара во Серија А со Аталанта и Торино и финалето во Лигата на шампионите со Манчестер сити.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Украина одбила масовен воздушен напад со дронови

Следно

Сретствата од продажбата на билетите за концертот на Камерниот оркестар „Ајда“ ќе се донираат за лекувањето на малата Теодосија Лазаровска

Latest from Blog