И денеска дожд, еве од кога се очекува стабилизирање на времето

1 min read

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи два до девет степени, а дневната во интервал од 7 до 14 степени.

Во Скопје претежно облачно со повремени врнежи дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Дневната температура ќе биде 12 степени.

Продолжува периодот на претежно облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Дневните температури ќе бидат без поголеми промени. Во понеделник ќе настапи преодно стабилизирање на времето .

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Николоски: „Бистра вода“ – ентузијастички проект без денар државна помош

Следно

Продолжува собраниската седница за избор на заменици министри

Latest from Blog