Халанд се налутил? Кисело се насмеа и порача: Му кажав на Гвардиола, но што да правам… (ВИДЕО)

1 min read

И додека сите зборуваат за неверојатниот подвиг, кој досега го постигнале само Адријанo и Лионел Меси, Норвежанецот смета дека тоа не е неговата граница.

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола реши да го замени веќе во 62. минута и поради тоа беше спречен да стане првиот играч во историјата на Лигата на шампионите со „двоен хет-трик“ на еден натпревар.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Нема вести и информативни емисии во Грција, новинарите на штрајк

Следно

Чавушоглу во Анкара разговараше со високиот претставник во Босна и Херцеговина, Шмит

Latest from Blog