Халанд наполни 23 години, доби торта од Грилиш (ВИДЕО)

1 min read

Норвешката ѕвезда на Манчестер сити, Ерлинг Халанд го прослави својот 23. роденден во Токио со соиграчите од Манчестер сити, и доби роденденска топка со неговиот најдобар пријател во клубот, Џек Грилиш.

Грилиш го воведе напаѓачот во посебна соба каде што го чекаше торта и песна.

Сити ќе играат со Јокохама Ф. Маринос во недела во првиот меч од пред-сезоната, а потоа ќе продолжат со азиската турнеја во Јужна Кореја.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Давор Здравковски е нов фудбалер на шкотскиот Мадервел

Следно

(ФОТО+ВИДЕО) Србија: Невремето повторно го затвори аеродромот во Белград, падна кран во Нови Сад

Latest from Blog