Гвардиола на операција, Манчестер Сити без него во наредните натпревари

1 min read

Шпанскиот стратег Пеп Гвардиола бил подложен на рутинска операција во Барселона со цел да се ослободи од болки во грбот.

Актуелниот англиски шампион објави дека Гвардиола имал успешна операција која била изведена во Барселона. Пеп ќе остане во Каталонија за подобра рехабилитација по оперативниот зафат.

Поради тоа Манчестер Сити ќе биде без него на клупата во наредниот период, а тимот ќе го води Хунма Лињо, така ќе биде се до враќањето на Пеп.

Според најавите Гвардиола на клупата би требало да се врати по репрезентативната пауза, односно некаде кон средината на септември.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Илегална трговија со птици во пораст во Индонезија

Следно

Поведена постапка за насилство кон новинарска екипа

Latest from Blog