Граѓаните револтирани: Кога ќе заврши реконструкцијата на „Митрополит Теодосиј Гологанов“?

1 min read

Пред речиси шест месеци почна реконструкцијата на „Митрополит Теодосиј Гологанов“, а граѓаните се револтирани и прашуваат кога ќе биде завршен булеварот.

Реконструкцијата на булеварот опфаќа градежни работи на коловозот од 5.350 м2, велосипедска патека и тротоари од 4.500 м2, нови рабници, градежни работи на целосно нова фекална канализација, изведба на нова водоводна мрежа и заменување на постоечките приклучоци со нови, ново улично осветлување со лед светилки со контролери.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Барселона и официјално обвинета за корупција

Следно

Рашковски: Софтверот е целосно реализирани во првите 80 дена

Latest from Blog