Големото засилување на Реал Мадрид го повреди коленото

1 min read

Арда Ѓулер ќе мора да почека за своето деби во дресот на Реал Мадрид откако беше обелоденето дека турскиот суперталент се мачи со незгодна повреда на десното колено.

Ѓулер треба да биде големо засилување за „кралевите“, кои во трката за овој трансфер ја победија Барселона, но Карло Анчелоти се уште нема можност да го види на дело турскиот репрезентативец.

Тој мораше да тренира изолирано на турнејата во САД, а откако првите третмани не вродија со плод, дополнителните прегледи покажаа дека станува збор за проблем со менискусот на коленото.

Првите информации велат дека Турчинот нема да мора да биде опериран, но во секој случај ќе го очекува извесен период на мирување и Ѓулер ќе пропушти најмалку еден месец од стартот на сезоната.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Хеликоптерската единица при МВР го изгасна пожарот во реонот на Демир Капија

Следно

(ВИДЕО) Москва нападната со дронови – Русија ја обвини Украина

Latest from Blog