ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БЛИЗИНА НА „АТАТУРК“ – фановите преплашени пред финалето во Лигата на шампионите кое започнува за неколку минути! (ВИДЕО)

1 min read

Пожар пред големото фудбалско финале, сцена која никому не му оди во прилог кога е овој настан моментално се случува во Турција. Во Истанбул избувна пожар, па над стадионот на кој во 21 часот се игра финалето на Лигата на шампионите се гледа густ црн чад.

Фудбалерите на Интер и Манчестер Сити на теренот на стадионот Ататурк во Истанбул ќе се борат за трофејот наменет за шампионот на Европа.

Додека играчите на двата тима се подготвуваат за тој натпревар, пожарникарите се борат со огнената стихија недалеку од Ататурк.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Општина Илинден изгради ново детско игралиште

Следно

Сити остана без Де Бруин, а Интер добро се држи: На полувреме 0-0 во Истанбул

Latest from Blog