Голем пожар вечерва во Сарај

1 min read

Вечерва во Сарај изби голем пожар. Според снимката објавена на социјалните мрежи, горела бандера, а од пожарот бил зафатен и објект.

На снимките објавени на социјалните мрежи можат да се забележат граѓани кои го гаснат пожарот, а потоа се вклучи и противпожарна екипа.

Причинета е само материјална штета.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

(ВИДЕО) Шумски пожар во близина за турскиот град Бодрум, се гаси и од воздух и од земја

Следно

Тотенхем потврди – Хуго Лорис бара нов клуб

Latest from Blog