Гол: Меси бара од Ал Хилал да го одложи трансферот до 2024 година

1 min read

Лионел Меси сака да ја одложи својата преселба во Саудиска Арабија.

Според „Goal“ во текот на вчерашниот ден претставници на аргентинскиот фудбалер одржале состанок со членовите на раководството на саудискиот клуб и побарале да се одложи прашањето за преселба во Ал-Хилал до 2024 година.

Сепак, челниците на клубот беа изненадени од барањето и рекоа дека нивната понуда следната година ќе се разликува од сегашната која е 500 милиони евра годишно.

Таткото на Меси вчера изјави дека Лионел сака да се врати во Барселона.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Софиското обвинителство предложи да му се одземе имунитетот и на Петков, тој вели дека самиот ќе се откаже од него

Следно

Концертот насловен „Фидан“ на пијанистките Мимоза Ќека и Јована Трајчева вечерва во Филхармонија

Latest from Blog