ФОТО: Дејан Кулушески со уште неколку светски познати фудбалски ѕвезди се одмара во селото Орман кај Охрид

1 min read

Шведскиот фудбалски репрезентативец, Дејан Кулушески, кој е роден во Стокхолм, но има македонско потекло, деновиве е на одмор во Охрид, родниот крај на неговите родители.

Кулушески кој е стандарден првотимец на англискиот фудбалски гигант „Тотенхем“, заедено со уште неколку познати фудбалери, меѓу кои неколку играчи на „Стохлолм“ како и фудбалерот на „Брајтон“, Јасин Ајари се во охридското село Орман, на гости кај дедото на Колушески.

Самиот Кулушески и неговите другари велат дека мошне убаво се чувствуваат во Охрид, дека уживаат во добро јадење и добро друштво, како и дека градот и околината се прекрасно место за одмор по напорните натпревари.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Загрозена иднината на коралните гребени во Занзибар

Следно

САД го објавија извештајот на разузнавачите за потеклото на ковид

Latest from Blog