ФК Вардар собра над 500.000 денари од продажбата за членски карти

1 min read

ФК Вардар денот го започна со одлична вест. За нешто повеќе од 24 часа, собрани се повеќе од 500 000 денари, од акцијата за продажба на членски карти.

Радува фактот што, се поголем број на навивачи, ја препознаваат важноста на акцијата и моментот.
Купи членска карта, и не дозволувај твоето место на стадионот, да остане празно!

На сите продажни места на “МК Тикетс”:

LITERATURA.MK – EAST GATE MALL
LITERATURA.MK – VERO JUMBO
LITERATURA.MK – ГТЦ ПРИЗЕМЈЕ
LITERATURA.MK – Ул. Македонија
LITERATURA.MK – ТЦ БУЊАКОВЕЦ
LITERATURA.MK – SKOPJE CITY MALL
ЈУГОТОН – ГТЦ 1 кат
ЈК Травел, ТЦ Бисер – Аеродром
Макпетрол Козле
Макпетрол Илинденска
Макпетрол Влае
Членските карти се достапни и онлајн

НАВИВАМЕ ЗА КЛУБОТ НА НАРОДОТ!

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

„Израелските сили со задоволство убиваат деца“, му рече новинарката на Би-би-си на поранешниот израелски премиер

Следно

Мексико: 29 лица загинаа во автобуска несреќа

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета