Физички го нападнал па го запалил својот татко – приведено момче од прилепско

1 min read

рекламаНа 17.08.2023, полициски службеници од Полициското одделение Ропотово го лишиле од слобода Т.И.(20) од прилепско село затоа што физички го нападнал својот 51-годишен татко.

Според пријавеното, тие и на 11.08.2023 имале семејна расправија, по што Т.И. со запалива течност го полил и запалил татка си, по што веднаш потоа со ќебе го изгасил огнот.

реклама

51-годишниот маж се здобил со изгореници, констатирани во ГОБ Прилеп.

Т.И. бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

рекламаПретходно

Владата на Грција презема ригорозни мерки во борбата против хулиганството

Следно

Меѓународната уметничка колонија „Арт поинт Гумно“ завршува со ретроспективна изложба

Latest from Blog