Фахретин Алтун повторно назначен за директор за комуникации при турското Претседателство

1 min read

ТОРОНТО (АА) – Фахретин Алтун повторно е назначен за директор за комуникации при турското Претседателство, објавено е во Службениот весник рано утринава, јавува Анадолу.

Алтун на Твитер му се заблагодари на претседателот Реџеп Таип Ердоган, нагласувајќи ги единството и соработката.

„Би сакал да изразам благодарност до нашиот претседател, г. Реџеп Таип Ердоган, кој уште еднаш ми ја довери должноста директор за комуникации.“

„Во согласност со визијата на нашиот претседател, ќе работиме заедно за нашите цели за ‘Столетието на Туркије’ и ќе ја продолжиме нашата борба за вистината. Нека Алах секогаш ги чува нашето единство и солидарност“, истакна тој.

Алтун (47) првпат за директор за комуникации на Претседателството беше назначен од претседателот Ердоган на 25 јули 2018 година.

Ангажиран во истражувањата во областа на политичката комуникација, социологијата на медиумите и комуникациите, политичката социологија и културните студии, Алтун докторира во областа медиумски филозофии.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Матео Ковачиќ ги договори личните услови со Манчестер Сити

Следно

Нови дојави за бомби во училишта ширум Црна Гора: Откажано екстерното за деветтоодделенците, наставата онлајн

Latest from Blog