Едно лице тешко повредено во тешка сообраќајка кај Ржаничино

1 min read

Тешка сообраќајка се случила вчера на улицата „1“ во село Ржаничино, потешко било повредено едно лице.

Патничко возило „фолксваген голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Л.Л. (36) од Велес, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Л.Л. кој бил пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Турски МИТ на северот на Сирија неутрализира уште еден од челниците на терористичката организација ПКК

Следно

Портрет на Ацо Шопов во списанието „ Ел Нуево Хералд“ во Мајами

Latest from Blog