Еден Азар оди во пензија!?

1 min read

Белгискиот фудбалски репрезентативец Еден Азар на само 32. години планира да оди во пензија. Причината за тоа е што едноставно Азар речиси и да нема опција каде да ја продолжи својата кариера, откако конечно по години минати во Реал си замина од Мадрид.

Шпанските и Белгиските медиуми пренесуваат дека Азар сериозни размислува да не игра повеќе фудбал поради фактот што во моментов ниту клубовите од САД се заинтересирани за него, ниту па оние од Блискиот Исток го имаат во своите планови.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Сејдиу се прогласи за ненадлежен, Петровска за споменик на загинатите бранители треба да се обрати во „државни патишта“

Следно

Уапсен бугарски државјанин во Скопје: Поминал на црвено, па се обидел да ги поткупи полицајците

Latest from Blog