Две жени и еден маж каснати од улични кучиња во Скопје

1 min read

Вчера биле каснати три лица од улични кучиња во Скопје.

Најпрво во 13.30 часот во Полициската станица Карпош, А.У.(52) од Скопје пријавила дека на ул.„Варшавска“ бил каснат од куче скитник.

Потоа во 14.55 часот во Полициската станица Центар, В.Д.(42) од Скопје пријавила дека на трим-патека на Водно бил каснат од куче скитник.

По што во 20.40 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, З.А.(54) од Скопје пријавил дека на ул.„Лука Геров“ бил каснат од куче скитник.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Стејт департмент: Недостиг на судска и медиумска независност и корупцијата главни проблеми во Албанија

Следно

ПОЧИНА АКТЕРОТ ДИМЧЕ МЕШКОВСКИ

Latest from Blog