Два клуба од Премиер лигата подготвени да го купат Санчо

1 min read

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Џејдон Санчо може да ја продолжи кариерата во друг англиски клуб.

Според инсајдерот Екрем Конур, за играчот се заинтересирани Астон Вила и Кристал Палас. Трансферот на Санчо во некој од овие клубови би можел да биде финализиран во јануари.

На 14 септември, Манчестер јунајтед објави суспензија на Санчо од тренинзите со главниот тим по конфликтот со тренерот Тен Хаг. Беше објавено дека тренерот е подготвен да го врати играчот во базата само доколку Санчо му се извини нему и на тимот.

Здружението на професионални фудбалери (ПФА) е подготвено да пружи помош за решавање на несогласувањата меѓу играчот и тренерот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

60% од студентите ги подигнале картичките за субвенциониран студентски оброк, МОН ги повика останатите да постапат поскоро

Следно

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокира законот за амнестија, власта сака да ослободи криминалци

Latest from Blog