Драма во Охридското езеро, езерската полиција спаси пет лица од едрилица (ВИДЕО)

1 min read

рекламаПолициски службеници од Полициската станица за граничен надзор„Охридско Езеро” синоќа спасија пет лица од едрилица во Охридското Езеро, откако сопственикот на едрилицата изгубил контрола на пловилото поради невремето. 

-Постапувајќи по пријава дoбиена околу 19 часот во СВР Охрид дека во водите на Охридското Езеро, сопственик на пловен објект-едрилица, на која покрај него се превезувале уште четири лица, изгубил контрола поради невремето и поради кршење на крмен лист, полициски службеници на Полициската станица за граничен надзор„Охридско Езеро” веднаш излегоа на терен и околу 19.25 часот ја пронајдоа едрилицата на околу 7000 метри од брегот на езерото, во близина на границата со Република Албанија, соопшти МВР.

реклама

рекламаПретходно

Израелскиот министер за финансии Смотрич: „Ќе ја интензивираме изградбата на еврејски населби на Западниот Брег“

Следно

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и денеска со меѓусебни обвинувања за тоа кој е за, а кој против интеграција во Европската унија

Latest from Blog