ДРАМА ВО НАЈПОГОДЕНОТО ПОДРАЧЈЕ – министерот за здравство за малку ќе настрадаше, се грееше покрај огинот на улица, а потоа се случи ЕКСПЛОЗИЈА (ВИДЕО)

1 min read

Турскиот министер за здравство, Фахретин Коча вечерва избегнал сериозни повреди откако од огинот на кој се грееле луѓето настанала експлозија.

Тој беше на терен во провинцијата Хатај која е тешко повредена од разорниот земјотрес пред десетина дена, а пред насобраните луѓе и новинари даваше изјава за медиумите.

Додека се грееа пред огинот, во еден момент се создаде експлозија по што сите се уплашија и се тргнаа на страна.

За среќа брзата човечка реакција остави никој да не биде повреден.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ЌЕ ВИ СЕ РАСПАРА СРЦЕТО НА ДВА ДЕЛА – додека спасувачот ја снима во живо, Азра му умира на рацете (ВИДЕО)

Следно

Зјаат празни столчиња: Пратениците од СДСМ ги нема на седницата за реконструкција на Владата

Latest from Blog