Драма во Кисела Вода: Ѝ се заканил на поранешната сопруга, па бил агресивен кон полицајците

1 min read

Синоќа бил уапсен 35-годишен скопјанец кој ѝ се заканувал на поранешната сопруга.

-На 11.04.2023 во 20.15 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Единицата за насилен криминал-Одделение за семејно насилство при СВР Скопје го лишиле од слобода Ј.Д.(35) од Скопје затоа што упатил закани кон неговата 34 – годишна поранешна сопруга, агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија и кај него биле пронајдени два ножа, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ЕУ изрази жалење за смртоносните судири на азербејџанско-ерменската граница

Следно

Бајден: Новиот трговски договор ЕУ-Велика Британија го отвора патот за големи американски инвестиции во Северна Ирска

Latest from Blog