Дожд и снег утре, за викендот стабилно и потопло

1 min read

реклама


Времето во четврток ќе биде облачно и студено со врнежи од снег на планините, а дожд на пониските места. Попладне ќе започне да дува засилен северен ветер и врнежите од дожд ќе преминуваат во снег и во некои од повисоките места. Во западните делови врнежите ќе бидат пообилни, соопшти УХМР.

Во петок ќе дува засилен северен ветер, времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури. За време на викендот и почетокот на следната седмица ќе се задржи стабилно време, а температурите од понеделник ќе бидат во пораст.

реклама

Претходно

Израелската војска во текот на целата ноќ го бомбардираше Појасот Газа, користеше и фосфорни бомби

Следно

Бајден: Да не беше Трамп, не сум сигурен дека би се кандидирал за изборите во 2024 година

Latest from Blog