Дојави за бомби во 39 скопски училишта

1 min read

Денеска до 10.00 часот во МВР било пријавено дека на електронските адреси на 21 средно и 18 основни училишта во Скопје е упатена закана за поставена експлозивна направа.

Како што потврдија од МВР за МИА, веднаш по добиените пријави, полициски службеници презедоа мерки за безбедно евакуирање на објектите и во тек се антитерористички проверки, а се преземаат и мерки за расчистување на случаите.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Дојави за бомби во 39 училишта во Скопје

Следно

Кина и Русија си зборуваат за камикази дронови

Latest from Blog