Доделени пехарите и медалите на најдобрите шахисти на турнирот во Гази Баба

1 min read

Вчера во ООУ „Наум Наумовски Борче“ се оддржува Меѓународниот младински рејтингуван шаховски турнир.

-Имав одлична можност да сретнам навистина талентирани ученици кои со задоволство учествуваа во играњето шах.

Општина Гази Баба е горда на успесите на своите ученици. Навистина сум среќен што во општината имаме ученици кои бележат високи резултати во сите категории на спорт, вештини и знаење, информира градоначалникот Бобан Стефковски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Најмалку 30 лица загинаа при одрон на земја во ДР Конго

Следно

Столтенберг: Русија не го менува својот нуклеарен став

Latest from Blog