Дидие Дешамп повика замена во францускиот тим на место на повредениот Рабиот

1 min read

Француската фудбалска репрезентација нема да смета на Адриен Рабио во јунските настапи, бидејќи играчот за врска заработил повреда на последниот тренинг.

Рабио кој официјално се уште е фудбалер на Јувентус заработил мускулна повреда на десната нога и нема да биде во комбинација за претстојните натпревари, а селекторот Дидие Дешамп експресно повикал замена во националниот тим.

Местото на Рабио ќе го пополни членот на Астон Вила, Бубакар Камара, кој се рехабилитираше од повредата на крајот на сезоната и ги одигра последните натпревари за екипата која избори пласман во Конференциската лига.

Франција најпрвин се среќава со Гибралтар во петок, додека три дена подоцна ќе ја пречека Грција во Париз.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Најмалку 10 загинати и 11 повредени откако автобус се преврте во Австралија

Следно

Ким Јонг Ун повторно го пофали Путин: Донесе добра одлука

Latest from Blog