Џеко продолжува во Фенербахче

1 min read

Турскиот фудбалски гигант Фенербахче објави денеска дека 37-годишниот репрезентативен напаѓач на Босна и Херцеговина, Един Џеко, е нов фудбалер на клубот од Истанбул.

– Един Џеко ќе пристигне во Истанбул за да ги мине лекарските прегледи и да ги финализира преговорите околу трансферот, соопшти Фенербахче.

Џеко се сели во Фенербахче од редовите на финалистот во Лигата на шампиони, Интер во чиј редови изминатата сезона постигна 14 голови во сите натпреварувања.

Со 64 голови на 129 натпревари Џеко е најдобриот стрелец во историјата на Босна и Херцеговина.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ЕУ со предупредување: Глобалното затоплување може да предизвика раст на болестите што ги пренесуваат комарците

Следно

Немој ти на мене „цис“

Latest from Blog