Детали за вчерашната несреќа на Алпите: Автобусот со 40 деца се превртел низ падина и паднал во поток- ПОВРЕДЕНИ 21 ЛИЦЕ

1 min read

Најмалку 21 лице е повредено вчера во несреќа на француските Алпи кога автобус со деца се превртел и низ падина и паднал во поток.

Во автобусот се превезувале 40 основци.

Возачот и совозачот се најтешко повредени, додека 18 деца и еден возрасен се здобиле со полесни повреди, изјави Фабиен Мулик, градоначалник на градот Корп, каде што се случила несреќата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Вучиќ уверува дека Србија не продавала оружје на Украина

Следно

Почина бебето кое на Детска клиника беше примено со туберкулоза

Latest from Blog