Дембеле неизвесен за пресметката со Манчестер Јунајтед

1 min read

Шпанскиот фудбалски клуб Барселона славеше на гостувањето кај Џирона (1:0), во локалното дерби, но остана без Усман Дембеле кој побара измена во 26.минута од натпреварот.

Неколку часа по натпреварот, шпанските медиуми објавија дека Дембеле има повреда на квадрицепсот на левата нога. Оваа повреда ќе го оддалечи од тимот во наредните три недели.

Поради повредата Дембеле најверојатно ќе го пропушти натпреварот со Манчестер јунајтед, на 16.февруари во Лига Европа.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

По повод 60-годишнината на Музичка младина на Македонија концерт во Битола на камерниот оркестар „Нонет +“

Следно

Денес променливо облачно и студено, другата недела следат промени

Latest from Blog