Четворица загинати во вооружен напад врз воена база во северна Индија

1 min read

АНКАРА (АА) – Четири лица загинаа во вооружен напад извршен врз воена база во индиската државата Пенџаб во северниот дел на земјата, пренесува Анадолу.

Портпаролот на Армијата информираше дека во 4:35 часот по локално време, бил извршен вооружен напад врз воена база во регионот Батинда.

Соопштувајќи дека во нападот животот го загубиле 4 лица, портпаролот на Армијата истакна дека потрагата по напаѓачите продолжува во околината на базата.

Во Батинда, високиот полициски функционер Гулнит Синг Хурана за НДТВ изјави дека полицискиот тим чека пред воената база и додаде дека повеќе се фокусирани на можноста инцидентот да бил предизвикан од „лично непријателство“, отколку да претставува терористички напад.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Имаме ли Викиликс 2.0?

Следно

Поставени два нови контејнери за електричен и електронски во Ѓорче Петров

Latest from Blog