Челзи испрати понуда за Душан Влаховиќ

1 min read

Лондонскиот фудбалски клуб Челзи испрати понуда до Јувентус од 60 милиони евра за српскиот напаѓач Душан Влаховиќ, пренесува „Кориере дело Спорт“.

Српскиот напаѓач беше желба на новиот менаџер Маурицио Покетино, а весникот наведува дека раководството на Јувентус најверојатно ќе ја одбие понудата на Челзи бидејќи не сака да го пушти репрезентативецот на Србија за помалку од 70 милиони евра со дополнителни бонуси.

Претставниците на двата клуба ќе се состанат во текот на оваа недела и ќе се преговара за евентуален трансфер на Влаховиќ на „Стемфорд Бриџ“.

Инаку тој пристигна во Јуве на почетокот на 2022 година од Фиорентина за повеќе од 80 милиони евра.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Си-Ен-Ен: Зеленски стравува од губење на двопартиската подршка во САД

Следно

Ахмети: Од мене нека почне истрагата за сите функционери од ДУИ и за работењето на партијата од 2002 година наваму

Latest from Blog