Ѓуроски: Повторно со одлична одбрана ја победивме Норвешка

Стојан Ѓуроски е презадоволен од победата над Норвешка од 79:41 со која кошаркарската репрезентација на Македонија го освои првото место во претквалификациите и обезбеди пласман во главните квалификации за ЕП 2025. „Го

НАТПРЕВАРОТ ПРЕКИНAT, СВЕТОТ ВО СОЛЗИ: Нереални сцени од Турција – овој потег на навивачите ќе ви го допре срцето (ВИДЕО)

Натпреварот меѓу Бешикташ и Анталијаспор кој се игра во рамките на 14. коло во турскиот шампионат е прекинат. Но, за разлика од честите хулигански инциденти кои се карактеристични за оваа земја, овојпат

Шестмина уапсени во Шпанија за местење фудбалски натпревари

Шпанската полиција приведе шест лица осомничени дека го наместиле исходот на натпреварот од националниот куп меѓу Хуракан Мелил и Леванте одигран на 2 декември 2021 година, уплаќајќи поголеми суми во обложувалниците на

Менаџерот на Абердин: Секогаш имам само една порака за Миовски

Бојан Миовски ја погоди мрежата на Ливингстон и постигна многу важен гол со кој Абердин се врати во топ 6 на првенствената табела во шкотската Премиер лига, каде Македонецот добива пофалби и

Дилета Леота со писмо за момчето Кариус пред неговиот голем меч

Дилета Леота, популарната италијанска водителка и девојка на германскиот голман Лорис Кариус, му „прати“ емотивно писмо на партнерот пред финалето од Карабао купот, каде што Кариус ќе добие неочекувана шанса да стартува

Рамос повторно ќе игра со Роналдо?

Фудбалскиот клуб Ал Наср откако го доведе Кристијано Роналдо сега тргнува и кон шпанската фудбалска легенда Серхио Рамос. Шпанска „Марка“ пренесува дека амбициозните сопственици на арапскиот клуб сакаат даго доведат и поранешниот

Чави: Во контакт сум со Меси,знае дека вратата за него секогаш е отворена

Tренерот на Барселона, Чави смета дека Лионел Меси би можел да се врати во Барселона. Договорот на Меси со ПСЖ истекува на крајот од сезоната и никој со сигурност не може да каже каде

Ањели: Доминацијата на англиските екипи го загрозува европскиот фудбал

Доскорешниот претседател Андреа Ањели проговори за доминацијата на премиерлигашите во европскиот фудбал. – Доколку Суперлигата ја види светлината на денот, клубовите ќе останат во нивните национални лиги. Секако, на Ајакс, Феенорд и

Јирген Клоп најави промени во Ливерпул

Ливерпул игра очајна сезона. Дебаклот од Реал Мадрид во Лигата на шампионите е досегашната кулминација на проблемите кои ги имаат црвените. Тренерот на оваа екипа Клоп знае дека се потребни промени, и

Милан ќе гради нов стадион

Фудбалскиот клуб Милан ќе го напушти „Сан Сиро“ на кој настапува од 1926 година и ќе гради нов стадион, пишува „Газета дело спорт“. Двата тима од Милано, Интер и Милан, требаше заедно