Шилегов на отворањето на нова фабрика за кабли во Сарај: Ќе се вработат триесетина високостручни лица

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов, заедно со премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Артан Груби, министрите за финансии, Фатмир Бесими и за економија Крешник Бектеши и градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети, денеска присуствуваа

80-годишен маж уапсен во центарот на Скопје

На 15.09.2021 во 14.40 часот на бул.„Партизански одреди” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим од потраги го лишиле од слобода Б.М.(80) од с.Горно Чичево, општина Градско, со живеалиште во Скопје, кој

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ ПРИСУСТВУВАШЕ НА ОТВОРАЊЕТО НА НОВА ФАБРИКА ЗА КАБЛИ ВО САРАЈ 16.09.2021

Градоначалникот Петре Шилегов, заедно со премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Артан Груби, министрите за финансии, Фатмир Бесими и за економија Крешник Бектеши и градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети, денеска присуствуваа на свеченото

Шилегов на фејсбук: Скопје, една поинаква приказна, за 10 дена реконструиран булеварот кај Судската Палата

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, вчера на својата фејсбук страна објави фотографии од булеварот „Крсте Мисирков“ кај судската палата кој целосно се реконструираше за само 10 дена. А, синоќа на терен видливо беше

Паника во Аеродром, автомобил се запали во близина на станбена зграда

Во населбата Аеродром вечерва околу 19 часот се запали автомобил на паркинг во близина на станбена на улицата „Методија Шаторов Шарло“, а во гаснењето на пожарот интервенирале од противпожарната единица на град Скопје.
Според очевидци пожарот предизвикал

(ФОТО) Шилегов: За десет дена го реконструиравме Булеварот „Крсте Мисирков“

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, на неговиот фејсбук профил објави фотографии од крајната фаза на реконструкцијата на Булеварот „Крсте Мисирков“.
„Бул. Крсте Мисирков. Кај Судска палата. За 10 дена !!!
Loading …
Скопје, една поинаква

Неколку скопски населби утре ќе останат без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје,  по добиеното известување од ЕВН,   ги известува граѓаните дека поради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат следните корисници:
 од 08:00

Утре изменет сообраќаен режим во поширокото централно подрачје на Скопје

На 16.09.2021 (четврток), во Скопје ќе се одржи Меѓувладина седница помеѓу Владата на Република Северна Македонија и Владата на Република Косово .

Од  тие причини Секторот за внатрешни работи Скопје ќе превземе мерки

Со премиерата „Грдиот“ вечер почнува „Гола месечина“ во Аеродром

Со премиера на комедијата „Грдиот“ од НУ „Театар Комедија“ во режија на Ирена Стеријовска вечерва во 21:00 часотво Спортскиот центар „Ново Лисиче“ почнува традиционалниот фестивал на комедијата „Гола месечина“, кој годинава ќе