Во близина на Скопје, но малкумина го знаат: Адреналинскиот мост кој вреди да се посети!

На 40-тина километри од  Скопје, скриен меѓу бујна вегетација, издигнат над реката Пчиња се наоѓа овој адреналински, пешачки мост. Мостот го спојува селото Кожле со автопатот “Пријателство”, а се наоѓа помеѓу Скопје и

Нискобуџетната easyJet започнува да лета од Скопје, еве ја првата дестинација!

Авиокомпанијата еasyJet од утре официјално започнува со нискобуџетни летови од Скопје преку лансирање на директна авиолинија помеѓу Скопје и Женева. 
На почетокот планирано е компанијата да лета два пати неделно на оваа дестинација, додека веќе од

Скопјани гласаат за градоначалник на Скопје и на општините Карпош, Чаир, Центар и Шуто Оризари

Во вториот круг од локалните избори се гласа и за избор на градоначалник на Градот Скопје и на скопските општини Центар, Карпош, Чаир и Шуто Оризари.

На ниво на Град Скопје запишани во

Тешко повреден велосипедист во Стајковци

На 29.10.2021 во 19,30 часот било пријавено дека на ул.„6“ во с.Стајковци–скопско, патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки управувано од Џ.И.(47) од с.Батинци удрило во велосипед управуван од Д.К.(71) од

Фото и Видео: Време е за шопинг, Скопје го доби најголемиот мол во регионот

Вчера во Скопје официјално е отворен ИСТ ГЕЈТ МОЛ, инвестиција вредна 103 милиони евра. Портата на новиот мол во Скопје е отворена за сите посетители, од земјава и блискиот регион, кои ги очекува

Физички нападната жена во Ѓорче Петров

На 28.10.2021 во 09.30 часот во СВР Скопје, Т.М.(44) од Скопје пријавила дека околу 09.00 часот на подрачје на Ѓорче Петров, по претходна расправија била физички нападната од А.Т.(43) од Скопје.
Се работи

Стефковски: Нов хемиски отпад во Општина Гази Баба нема да има!

Новиот градоначалник на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски, денеска донесе Решение за запирање на постапката за одобрување на три урбанистички проекти кои не се дел од урбанистичкиот план на општината.
Стефковски ги информираше граѓаните