Милевски вели дека уште нема конечна одлука за неговата кандидатура за градоначалник на Битола

Министерот за локална самоуправа и претседател на ЛДП, Горан Милевски, вели дека сѐ уште не е донесена конечна одлука за неговата кандидатура за градоначалник на Битола, иако партиските членови барале тој да

Двајца директори и педагог меѓу заразените во велешките училишта, градоначалникот вели дека тоа не влијае врз наставата

Директор на основно училиште од селата во околината на Велес и раководител на средно училиште од градот се меѓу заразените со коронавирусот, соопшти денеска градиначалникот Аце Коцевски, кој додаде дека тоа не

Чулев: По не знам кој пат Спасовски причината за своите катастрофални грешки ја бара во мене

По не знам кој пат Оливер Спасовски причината за своите катастрофални грешки, пропусти и нестручност ја бара во мене. Самиот тој е свесен, но не сака да признае дека вината за големиот

Чулев: Спасовски вината треба да ја бара во себе и луѓето поставени од него

По не знам кој пат Оливер Спасовски причината за своите катастрофални грешки, пропусти и нестручност ги бара во мене. Самиот тој е свесен, но не сака да признае дека вината за големиот

Сопругата на претседателот Елизабета Ѓоргиевска на отворање на сензорна соба во ООУ „Блаже Конески”

Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, денеска присуствуваше на отворањето на нова сензорна соба во основното училиште „Блаже Конески“ во општина Аеродром во Скопје, каде даде поддршка на напорите на граѓанскиот

Иконому: Во соодветно време, во следниот период ратификација на меморандумите со Северна Македонија

Трите меморандуми со Северна Македонија што произлегуваат од Договорот од Преспа, а веќе една година чекаат ратификација во грчкиот Парламент, според портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому ќе бидат ратификувани во, како

Шекеринска: Да изградиме повторно и подобро, функционирањето на стариот начин веќе не е опција

Изгради повторно и подобро, тоа треба да ни биде амбицијата. Функционирањето на стариот начин, веќе не е опција, рече денеска министерката за одбрана, Радмила Шекеринска.

На првиот панел од конференцијата за економското закрепнување

Петнаесет лица позитивни на ковид-19 во велешките училишта, две паралелки од гимназија во изолација

Поради два ученика позитивни на ковид-19 во велешката гимназија „Кочо Рацин“ во изолација се ставени учениците од две паралелки. Од изолација се изоставени учениците кои биле вакцинирани, информира на денеска градоначалникот Аце

Медиумите во Ерменија: Миленкоски од Врање ќе го испорачаат во Ереван за да им каже каде го скри ерменскиот амбасадор гонет за корупција

Ерменските власти сѐ уште трагаат по избеганиот брат на поранешниот ерменски претседател Серж Саргасјан, Левон Саргасјан. Во март 2019 година тој не им бил достапен на истражните органи кои не можат да

Бјерде: Економското закрепнување е возможно само со вакцнирањето

Вакцинацијата не само што спасува животи, туку претставува и единствена можност за економско закрепнување, порача заменик-претседателот на Светска банка за Европа и Централна Азија, Ана Бјерде од првиот панел на конференцијата „Економско