Бугарин измамен од државата: Купил скап автомобил без мотор на аукција

1 min read

Бугарин кој учествувал на наддавање организирано од бугарската Национална управа за приходи, платил за скап автомобил, но, како што вели – го добил без мотор.

Во документацијата пишувало дека автомобилот бил во многу добра техничка состојба, со 6-брзински менувач, јави Нова ТВ.

Имено, Даниел Николов најпрвин мислел дека дошло до недоразбирање. Откако се испоставило дека наместо на моторно возило, станал сопственик на нецелосен автомобил, мажот побарал да му бидат вратени парите. Меѓутоа, Управата одбила да му ги врати парите.

Одговорните, наместо тоа, го советувале дека треба да го прифати купениот автомобил и сам да си ги бара правата на суд.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски насилно ја одржува власта на “апарати“ и со две патерици, но не може да избега од народната казна и одговорноста

Следно

Реконструкцијата на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ е во завршна фаза

Latest from Blog