Бројот на загинати во земјoтресот во Туркије се зголеми на 1498

1 min read
Претходно

Општина Илинден го објави Годишниот извештај за работењето во 2022 година

Следно

Приведен скопјанец кој е осомничен за физички напад

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета