БиХ: Во пукање во Градачац убиени три лица, убиецот изврши самоубиство

1 min read

ТУЗЛА/САРАЕВО (АА) – Во пукање во Градачац, на североистокот на Босна и Херцеговина, денеска убиени се три лица, а уште три се ранети, јавува Анадолу.

Како што потврдија за АА од Министерството за внатрешни работи на Тузланскиот Кантон, осомничениот за убиствата и ранувањата извршил самоубиство.

Станува збор за маж од Градачац.

„Лицето по лоцирањето и пред да биде лишено од слобода изврши самоубиство“, наведоа од Министерството за внатрешни работи на Тузланскиот Кантон.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.

Претходно

Закажана лицитација за дел од одземениот имот на Мијалков – се продаваат станови, земјиште и плац

Следно

Либанската државна телевизија го прекина емитувањето поради штрајк на вработените

Latest from Blog