БиХ: Повеќемина повредени во пукање во Градачац, полицијата трага по сторителот

1 min read

САРАЕВО (АА) – Повеќе лица се повредени во престрелка во Градачац, на североистокот на Босна и Херцеговина, јавува Анадолу.

Како што потврдија за АА од Министерството за внатрешни работи на Тузланскиот Кантон, во Градачац дошло до употреба на огнено оружје, а тимови на Единиците на полицијата за специјална поддршка се на терен и трагаат по сторителот.

Акцијата е во тек, а по сторителот сè уште се трага.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.

Претходно

Барселона продаде имот за 120 милиони евра и се спаси од срам пред почетокот на новата сезона

Следно

Украина: Жителите на Запорожје ги отстрануваат урнатините по рускиот напад

Latest from Blog