Барселона преговара со Тер Штеген за намалување на платата

1 min read

Барселона е подготвена да преговара за намалување на платата со голманот Марк-Андре тер Штеген.

Според „La Vanguardia“, клубот сега е во финансиски проблеми, па раководството бара начини да ги намали трошоците на секаков начин.

Во сезоната 2022/23, Тер Штеген ја одигра сезоната во Ла Лига со 24 натпревари со „чиста мрежа“. Германецот по овој показател стана рекордер на каталонскиот фудбалски гигант.

Договорот на Тер Штеген со Каталонците е со важност до летото 2025 година.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Порака на Ердоган за 28-годишнината од геноцидот во Сребреница: Нема да дозволиме да се заборави ниту да се повтори

Следно

Лидерите на земјите на НАТО се состанаа на Самитот во Вилнус

Latest from Blog