Банкарскиот сектор на ЕУ е отпорен, има голем капитал и ликвидност

1 min read

Банкарскиот сектор на ЕУ е отпорен затоа што има голем капитал и силна ликвидност, се вели во изјавата на лидерите на ЕУ усвоени на крајот од самитот во Брисел.

– Унијата значително ја зајакна отпорноста на банкарскиот систем на ЕУ. Нашиот банкарски сектор располага со силен капитал и позиции на ликвидност, изјавија европските лидери. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Експлозија и пожар во стан во Карпош, нема повредени и загинати

Следно

МВР молчеше три дена, а по објавата на КУРИР, го призна скандалозниот случај во Битола за човекот со изгорени органи

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета