Баерн не е сигурен за потписот на Кејн

1 min read

Управата на германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен не верува дека клубот може да го реализира трансферот на Хари Кејн во летниот преоден рок.

Според новинарот Флоријан Плетенберг, Баварците не се сигурни дека самиот играч е подготвен да се пресели во Бундеслигата, бидејќи тој во неколку наврати изјавил дека сака да продолжи да игра во Премиер лигата.

Кејн сака да стане најдобар стрелец во историјата на шампионатот на Англија. Напаѓачот сега е на 62 гола од рекордот на Алан Ширер.

Договорот на 29-годишниот фудбалер со Спарс истекува за година и пол.

Пред неколку дена, тренерот на Тотенхем, Антонио Конте рече дека Кејн е легенда на клубот и би сакал да му помогне да освојува трофеи.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Русите истрелаа повеќе од 30 проектили врз Украина

Следно

Скопјанец осомничен дека тешко повредил жена и ја држел заклучена

Latest from Blog