Баена се појави пред камерите со последиците од ударот на Валверде (ВИДЕО)

1 min read

Пресметката меѓу Реал Мадрид и Вилјареал донесе многу возбудувања на теренот и победа за гостите во натпревар со пет гола, но и голем инцидент по завршувањето на средбата.

Феде Валверде решил да ги „израмни сметките“ со Алекс Баена и му удрил тупаница во подтрибинскиот простор, а како причина се наведени провокациите на играчот на Вилјареал на сметка на семејството на Уругваецот, на последните две соочувања на овие екипи.

Камерата на „Ел Чирингито“ го улови Баена при влегувањето во автобусот и на левата страна на неговото лице се гледа модринка како сведоштво за ударот кој го добил од Валверде.

Баена се обрати преку социјалните мрежи и тврди дека никогаш не го провоцирал фудбалерот на Реал.

– Среќен сум поради импресивната победа, но и тажен поради нападот на кој бев изложен по средбата. Изненаден сум од она што се зборува за мене, никогаш не сум рекол такви работи, – напишал Баена.

Уругвајската ѕвезда го удрил директно во лице Алекс Баена, а пресметката пред автобусот ја потврдил и портпаролот на Валверде кој за „Марка“ открил дека ова било резултат на ниската провокација која противникот ја испратил за време на мечот, но и на претходниот дуел во Копа дел Реј.

– Ова датира од натпреварот во Копа дел Реј, Баена го удри Феде и му се обрати со следните зборови: Плачи сега, твојот син нема да дочека да биде роден! Тоа остана на теренот, но овојпат му кажал нешто слично на Феде и овој решил да го сочека пред автобусот. Јасно му ставил до знаење дека не смее да го меша семејството и се случило тоа што се случило, – изјавил портпаролот за „Марка“, кој автоматски го потврдил инцидентот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) По големиот пожар во Хамбург, издадено предупредување за отровен чад

Следно

Најмалку 44 убиени во двоен терористички напад во Буркина Фасо

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета