Бабунски: Се надевам дека ќе ѝ парираме на Италија

1 min read

По собирот во хотелот „Хилтон“ македонската фудбалска репрезентација попладнево го одработен и првиот тренинг. Своите очекувања пред мечот со Италија ги сподели напаѓачот Доријан Бабунски.

„Очекувам да се претставиме во добро светло. Имаме искуство како тим, но Италија е светска сила и мораме да бидеме максимално подготвени. Повеќето од нас веќе играа со „аѕурите“ и мислам дека тоа може да во наша корист. Се надевам дека ќе собереме нова енергија и нема да ги повторуваме нашите грешки од последните натпревари. 

Да се фокусираме на подобрување на сите аспекти од нашата игра и ќе дадеме сѐ од себе за да извлечеме поволен резултат. Историјата е историја, не треба да гледаме назад. Треба да видиме како може да ѝ парираме на Италија. Секој играч носи позитивна енергија, сплотени сме, си помагаме еден на друг и мислам дека со позитивен менталитет, можеме да оствариме добри резултати“, рече новиот фудбалер на швајцарски  Грасхоперс.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Потпишан Меморандум за соработка меѓу Скопје и Рим 

Следно

Директорот на Агенцијата за филм на средба со филмските работници: Филмска продукција ќе има, продолжува поддршката на македонскиот филм

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета